Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
Rekomendacje Najlepszy w Polsce samorząd Najlepszy w Polsce samorząd kupon konkursowy produkty kupon konkursowy usługi Pałac Mierzęcin Europartner Polski Cukier KREISEL Polska Spółka Gazownictwa Herbapl S.A. POZNAŃ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ATANER Spółdzielcza Grupa Bankowa

Szczegóły firmy

logo firmy

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie

ul. Sienkiewicza 26A
63-600 Kępno
Tel.: +48 062 78 211 01
Fax: +48 062 78 211 01
e-mail: biblioteka_powiatowa@kepno.com.pl
WWW: www.bibliotekakepno.pl


W listopadzie 1999 roku Rada Powiatu Kępińskiego Uchwałą powołała Powiatową Bibliotekę Publiczną z siedzibą w Kępnie. Biblioteka wykonuje zadania nie tylko w zakresie udostępniania księgozbioru. Stanowi również miejsce działalności kulturalnej. Posiada bogaty księgozbiór skatalogowany w systemie komputerowym Sowa, zbiór książek mówionych dla osób niewidomych i niedowidzących, jak również zbiory multimedialne. Gromadzi także materiały dotyczące regionu. W czytelni znajduje się kilka komputerowych stanowisk z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Biblioteka realizuje różne formy pracy z czytelnikiem min.: prowadzenie bibliotecznych lekcji i warsztatów z elementami biblioterapii. W bibliotece działa Punkt Informacji Europejskiej. Placówka jest miejscem licznych wystaw, konkursów oraz spotkań autorskich i prezentacji gmin.

Tylko w 2003 roku placówka zdobyła dwie prestiżowe nagrody: za zwycięstwo w konkursie dla bibliotek powiatowych na najlepszy w województwie wielkopolskim projekt działań na rzecz bibliotek gminnych (Nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego) oraz statuetkę za przeprowadzenie kampanii Cała Polska czyta dzieciom (nagroda Fundacji ABCXXI). W bibliotece uruchomiono jeden z 18-tu w Wielkopolsce: Dyskusyjny Klub Książki. Jego członkowie angażują się również w organizowanie plenerów malarskich i warsztatów fotograficznych. Ostatnio w bibliotece otwarto Galerię na Piętrze, gdzie prezentowane są wystawy malarskie.


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem