Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
Rekomendacje Najlepszy w Polsce samorząd Najlepszy w Polsce samorząd kupon konkursowy produkty kupon konkursowy usługi Pałac Mierzęcin Europartner Polski Cukier KREISEL Polska Spółka Gazownictwa Herbapl S.A. POZNAŃ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ATANER Spółdzielcza Grupa Bankowa

Szczegóły firmy

logo firmy

Dom Kultury w Steszewie

ul. Poznańska 11
62-060 Stęszew
Tel.: 618134071; 604056766
Fax:
e-mail: domkulturysteszew@wp.pl
WWW: www.domkulturysteszew.pl


Kapela dudziarska „Koźlary” działa w Domu Kultury w Stęszewie od 2000 r. Romuald Jędraszak jest prowadzącym instruktorem , który uczy grać dzieci i młodzież na dudach i skrzypcach przewiązanych metodą ze słuchu. Tradycyjne melodie ludowe i przyśpiewki w gwarze wielkopolskiej wykonywane przez młodych ludzi,  są owocną kontynuacją tradycji ojców. Autorką tekstów przyśpiewek ludowych Karoliny Kontek jest Barbara Bawer. Kapela wielokrotnie występowała z sukcesem na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą oraz w  Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych w Bukowinie Tatrzańskiej ”Sabałowe Bajania” . Muzyka dudziarska w wykonaniu kapeli rozbrzmiewała również w Czechach, na Słowacji oraz w Szwecji. Członkowie kapeli wzięli udział w projekcie  Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie –„Szkoła Budowy Dud Wielkopolskich i Sierszenek”. Od wielu lat młodzi biorą udział w Ogólnopolskich Konfrontacjach Kapel Dudziarskich w Poznaniu.

Dom Kultury jest samorządową instytucją upowszechniania kultury. Obecnie w Domu Kultury działają również:


1.Zespół folklorystyczny „Modrzanki” z Modrza(17 lat)
2.Zespół „Wesoła Gromada” z klubu Seniora (20 lat)
3.Wokalny zespół dziecięcy „Cantare” (6 lat)
Dom Kultury jest organizatorem  gminnych konkursów:
1.Recytatorski „Wiosenne przebudzenie”
2.Plastyczny związany z tradycją regionu
3. Piosenki Dziecięcej „Stęszewska Triola”

Instytucja kultury realizuje od 15 lat cykl imprez kameralnych : „Przyjemności dla ciał i ducha” w czasie, których promuje plastyków, muzyków , hobbystów., rękodzielników.
Jest organizatorem spotkań dla dzieci młodzieży z ciekawymi ludźmi. Uczestniczy w projektach i realizuje wymianę kulturalną.

Od kilku lat realizuje imprezy
:

1.Przegląd Zespołów Śpiewaczych :”Pieśń nad Samicą”
2.Spotkanie Bliźniaków w Stęszewie

 

 

Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem