Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
Rekomendacje Najlepszy w Polsce samorząd Najlepszy w Polsce samorząd kupon konkursowy produkty kupon konkursowy usługi Pałac Mierzęcin Europartner Polski Cukier KREISEL Polska Spółka Gazownictwa Herbapl S.A. POZNAŃ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ATANER Spółdzielcza Grupa Bankowa

Szczegóły firmy

logo firmy

Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło

ul. Chmielna 8
00-020 Warszawa
Tel.: +48 22 827 64 16
Fax: +48 22 829 86 41
e-mail: spolka@cepelia.pl
WWW: www.cepelia.pl


Podstawą struktury „Cepelii”  (  organizacji założonej w 1949 r. ) jest Fundacja, której głównym zadaniem jest ochrona i zachowanie polskiego dziedzictwa kulturowego. Działalność statutową Fundacja realizuje m.in. poprzez działalność gospodarczą  tj. spółkę „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło Sp. z o.o., której jest w 100 proc., właścicielem. Spółka prowadzi działalność w zakresie handlu  hurtowego i detalicznego wyrobami sztuki ludowej oraz rękodzieła ludowego i artystycznego . Posiada na terenie kraju niemal 60 własnych sklepów, w tym galerie i domy sztuki  w których można kupić m.in. tkaniny, malarstwo, rzeźby, ceramikę, wyroby wiklinowe, szkło, biżuterię, galanterię skórzaną, koronki, ozdoby ludowe oraz pamiątki. Oferujemy tylko wyroby polskie, które w większości posiadają atest Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej. Z marki „Cepelia”  korzysta ponadto ( za jej zgodą ) około 20 sklepów prywatnych.

Podstawowym osiągnięciem spółki  jest to, że kondycja polskiej kultury i sztuki ludowej, w porównaniu do państw ościennych jest na wysokim poziomie. Dzięki temu, że posiadamy sieć placówek detalicznych, twórcy i rękodzielnicy mają możliwość sprzedaży swoich wyrobów. Spółka prowadzi także sprzedaż wyrobów za granicę, dzięki czemu wszędzie gdzie istnieje zapotrzebowanie, można kupić polskie wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego. Eksportujemy wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego do ponad 30 krajów europejskich ( m.in. do Niemiec, Finlandii, Francji i Wielkiej Brytanii) oraz do krajów pozaeuropejskich ( m.in. do USA, Arabii Saudyjskiej, Japonii i Australii).

Wyzwaniem Spółki jest przygotowanie oferty w obszarze  „Pamiątka z Polski”. Aktualnie trwają prace nad tym projektem, który jest także rezultatem konkursu ogłoszonego przez „Cepelię”  pod nazwą „Pamiątka z Polski”. Od początku 2012 r. pojawiły się już  w naszych sklepach pierwsze wyroby zaprojektowane przez znanych artystów i projektantów. Spółka promuje się także za granicą poprzez udział w międzynarodowych targach i  kiermaszach m.in. co roku uczestniczymy w Międzynarodowych Targach Ambiente  we Frankfurcie nad Menem. Podejmujemy także nowe inicjatywy – taką jest  m.in. organizacja cyklicznych  imprez w Warszawie, na ul. Chmielnej pod nazwą „Spotkania z „Cepelią” przy ul. Chmielnej”. Ponadto Spółka jest organizatorem corocznych imprez w Sopocie na molo pod nazwą  „Cepeliada” oraz  w Krakowie na Rynku Głównym  pod nazwą Międzynarodowe Targi Sztuki. Cepelia w ciągu kilku ostatnich lat otrzymała dwukrotnie nagrody Polskiego Klubu Biznesu za umiejętność przetrwania, kontynuację tradycji sztuki ludowej i rozwój firmy w trudnych warunkach oraz za wieloletnie osiągnięcia w promowaniu polskiej sztuki ludowej w kraju i za granicą.
 


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem