Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
Rekomendacje Najlepszy w Polsce samorząd Najlepszy w Polsce samorząd kupon konkursowy produkty kupon konkursowy usługi Pałac Mierzęcin Europartner Polski Cukier KREISEL Polska Spółka Gazownictwa Herbapl S.A. POZNAŃ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ATANER Spółdzielcza Grupa Bankowa

Szczegóły firmy

logo firmy

Rolniczo - Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda

Parkowa 4
62-090 Rokietnica
Tel.: +48 (61) 814 48 94
Fax: +48 (61) 814 47 31
e-mail: przybroda@up.poznan.pl
WWW: http://www.up.poznan.pl/przybroda


Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda jest jednym z dziesięciu Rolniczych Zakładów Doświadczalnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. R-SGD Przybroda znajduje się 25 km od Poznania, przy trasie Poznań – Szamotuły. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 490 ha, w tym grunty orne stanowią 400 ha, a nasadzenia sadownicze 50 ha. Gospodarstwo ma charakter wielokierunkowy i obejmuje produkcję rolniczą, zwierzęcą i sadowniczą.  Produkcja rolnicza nastawiona jest na uprawę zbóż towarowych, roślin przemysłowych oraz wytwarzanie pasz objętościowych dla własnego pogłowia zwierząt.
Produkcja zwierzęca koncentruje się przede wszystkim na hodowli bydła mlecznego rasy czarno - białej. Natomiast produkcja sadownicza oparta jest głównie na nasadzeniach jabłoni, a ponadto obejmuje również niemal wszystkie gatunki drzew i krzewów owocowych uprawianych w naszej strefie klimatycznej.
 
Gospodarstwo stanowi zaplecze Uczelni w zakresie prowadzenia prac naukowo – badawczych i działalności dydaktycznej. Specyfika Rolniczo – Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Przybroda sprawia, że organizowane są szkolenia, praktyczne pokazy i seminaria sadownicze dla producentów, doradców terenowych z instytucji związanych z rolnictwem, studentów i nauczycieli szkół ogrodniczych, a także działkowców z rejonu Wielkopolski. R-SGD Przybroda reprezentuje swoje osiągnięcia i promuje Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na różnych specjalistycznych targach i wystawach organizowanych w Poznaniu i w Wielkopolsce.
 
Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda znane jest i kojarzone przede wszystkim ze sprzedażą owoców najwyższej jakości w umiarkowanej cenie. Posiada w swoim asortymencie wiele gatunków i odmian między innymi: wiśni, czereśni, śliwek, brzoskwiń, nektaryn, borówki amerykańskiej oraz jabłek (ok. 120 odmian) i gruszek. Gospodarstwo w Przybrodzie stara się sukcesywnie rozwijać i poprawiać warunki sprzedaży owoców, wzbogacać asortyment poprzez wprowadzenie nowych gatunków i odmian.


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem