Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
Rekomendacje Najlepszy w Polsce samorząd Najlepszy w Polsce samorząd kupon konkursowy produkty kupon konkursowy usługi Pałac Mierzęcin Europartner Polski Cukier KREISEL Polska Spółka Gazownictwa Herbapl S.A. POZNAŃ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ATANER Spółdzielcza Grupa Bankowa

Szczegóły firmy

logo firmy

Boiron Sp. z o.o.

ul. Raszyńska 13
05-500 Piaseczno
Tel.: +48 22 702-66-70
Fax:
e-mail: www.boiron.com
WWW: www.boiron.pl


Boiron jest francuską firmą farmaceutyczną, światowym liderem w produkcji leków homeopatycznych. Założona w 1932 roku, stale inicjuje i rozwija badania nad poznaniem mechanizmu działania tej grupy leków oraz ich skuteczności klinicznej. Leki Boiron są sprzedawane w ponad 80 krajach. Obecnie Grupa Boiron zatrudnia na świecie około 4 000 pracowników.

Firma Boiron prowadzi badania farmakologiczne i kliniczne, stale zwiększając nakłady na ich rozwój. Tylko w roku 2007 przeznaczyła na nie 6 mln Euro. Grupy badawcze Boiron współpracują zarówno ze szpitalami klinicznymi, jak i z największymi ośrodkami badawczymi we Francji z CNRS (Krajowe Centrum Badań Naukowych) i INSERM (Narodowy Instytut Badawczy Badań Medycznych).

Od początku swego istnienia firma Boiron wspiera środowisko lekarzy, zwłaszcza w zakresie kształcenia w dziedzinie homeopatii. W 1972 r., z jej inicjatywy zostało utworzone Centrum Kształcenia i Rozwoju Homeopatii (CEDH), w którym zespoły lekarzy różnych specjalności opracowują programy nauczania homeopatii, realizowane na podyplomowych studiach w wielu uniwersytetach we Francji oraz na szkoleniach organizowanych we Francji i poza jej granicami, także w Polsce.

W Polsce firma Boiron utworzyła swój oddział w kwietniu 1994 roku. W lipcu 2006 r. nastąpiła integracja działalności polskich filii Laboratoires Boiron i Dolisos w ramach Boiron Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie. Prezesem filii Boiron w Polsce od kwietnia 2007 r. jest dr n. med. Jacek Sroczyński. Obecnie w firmie pracuje 82 pracowników.

Najbardziej znane w Polsce produkty lecznicze Boiron to: Oscillococcinum, Stodal, Drosetux, Homeovox i Homeoptic. Leki Boiron wielokrotnie były nagradzane w konkursach konsumenckich. W 2009 roku polska filia Boiron otrzymała nagrodę Pracodawca Roku przyznawaną przez Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową w Polsce, a dwa produkty firmy Oscillococcinum oraz syrop Drosetux zostały wyróżnione przez konsumentów nagrodą Złoty Otis 2009.

Polska filia Boiron aktywnie promuje stosowanie leków homeopatycznych w środowisku medycznym, farmaceutycznym i wśród pacjentów, współpracuje z towarzystwami medycznymi i farmaceutycznymi oraz wydaje czasopismo dla pacjentów.

Firma prowadzi również szereg działań informacyjnych i edukacyjnych skierowanych do społeczeństwa. W roku 2009 przeprowadziła m.in. akcję bezpłatnego badania wzroku w 11 miastach Polski pod hasłem W trosce o zdrowie Twoich oczu zbadaj swój wzrok z Homeoptic! oraz prowadzi cykl 250 szkoleń z emisji głosu dla nauczycieli Warsztaty Homeovox - w trosce o głos polskich nauczycieli.


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem