Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
Rekomendacje Najlepszy w Polsce samorząd Najlepszy w Polsce samorząd kupon konkursowy produkty kupon konkursowy usługi Pałac Mierzęcin Europartner Polski Cukier KREISEL Polska Spółka Gazownictwa Herbapl S.A. POZNAŃ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ATANER Spółdzielcza Grupa Bankowa

Szczegóły firmy

logo firmy

Polska T elefonia Cyfrowa Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 181
02-222 Warszawa
Tel.: + 48 22 413 6000
Fax: + 48 22 413 6000
e-mail: pr@era.pl
WWW: www.era.pl


Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), operator sieci Era i Heyah, jest wiodącą firmą na polskim rynku telekomunikacyjnym. Obsługuje ona ponad 13 mln klientów i obejmuje swoim zasięgiem niemal 100% powierzchni i mieszkańców kraju. PTC jest zaliczana do najlepszych pracodawców na polskim rynku. Firma jest laureatem wielu konkursów, między innymi - Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi, organizowanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. Na koniec 2008 roku PTC zatrudniała ponad 5400 osób.

Polska Telefonia Cyfrowa od początku swojego istnienia w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju polskiego rynku telekomunikacyjnego poprzez wprowadzanie i udostępnianie klientom najbardziej zaawansowanych technologii i usług. PTC jako pierwszy polski operator wprowadził na rynek m.in. szybką pakietową transmisję danych GPRS, zademonstrował technologię UMTS i video-rozmowy przy użyciu telefonu komórkowego, udostępnił klientom technologię HSDPA umożliwiającą bezprzewodową szerokopasmową transmisje danych.

PTC w swojej strategii zakłada udostępnianie użytkownikom nowoczesnych usług telekomunikacyjnych opartych na najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Operator oferuje pełen zakres mobilnych i stacjonarnych usług telekomunikacyjnych; oprócz telefonii komórkowej oraz mobilnego szerokopasmowego dostępu do Internetu, Era udostępnia użytkownikom również usługi telefonii i Internetu stacjonarnego oparte, m.in., na rozwiązaniach WLR i BSA.

PTC proponuje usługi w trzech kategoriach: Era - dla klientów prywatnych, Era Biznes dla klientów instytucjonalnych oraz Tak Tak i Heyah - w systemie pre-paid. Oferta firmy obejmuje różnorodne usługi głosowe i nie-głosowe, w tym również bezprzewodowy dostęp do Internetu blueconnect. Era Biznes zapewnia kompleksowe rozwiązania mobilne dla biznesu w obszarach komunikacji, transmisji danych i aplikacji specjalistycznych.

Era od rozpoczęcia działalności w 1996 roku jest jedną z najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych marek w Polsce. Za prowadzoną działalność wielokrotnie była nagradzana. Ostatnie badania potwierdzają silną pozycję, jaką Era osiągnęła przez 12 lat na krajowym rynku telekomunikacyjnym. Dzięki nim została uhonorowana tytułem najsilniejszej marki na polskim rynku telekomunikacyjnym w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek dziennika Rzeczpospolita w 2008 roku.

Heyah, wprowadzona w 2004 roku, zrewolucjonizowała polski rynek telefonów na kartę. Dzięki nowym standardom Heyah odniosła spektakularny sukces (1 milion klientów w zaledwie dwa miesiące), do dnia dzisiejszego niepowielony przez żadną nową markę wprowadzaną na rynek przez konkurencję.

Sieć HSDPA Polskiej Telefonii Cyfrowej, umożliwiająca szerokopasmową transmisję danych, obejmuje już swoim zasięgiem ponad 19 milionów mieszkańców Polski. PTC również systematycznie powiększa zasięg technologii HSUPA 1,4Mbps. Jest już ona dostępna w połowie sieci 3G operatora. Dzięki inwestycjom oraz intensywnej rozbudowie infrastruktury, PTC sukcesywnie zwiększa liczbę stacji obsługujących transmisje danych w technologii HSDPA 14,4 przygotowując się do komercyjnego zaoferowanie tej prędkości klientom. Spółka prowadzi również zaawansowane prace nad zwiększeniem szybkości transmisji danych w technologii HSUPA do 5,7Mbps. Usługi transmisji danych z największymi dostępnymi w Polsce prędkościami zostaną zaoferowane w wersji komercyjnej wraz z wprowadzeniem przez producentów odpowiednich urządzeń pozwalających na pełne ich wykorzystanie.

PTC to nie tylko usługi mobilne, ale również oferta stacjonarna. "Era Domowa" i "Era Firmowa", wprowadzone w 2006 roku, były pierwszymi rozwiązaniami stacjonarnymi, które łączyły w sobie zalety telefonii stacjonarnej z korzyściami telefonii komórkowej. Kolejną ofertą stacjonarną, która została wprowadzona z wykorzystaniem infrastruktury PTC, jest "Era Numer Stacjonarny" - unikalne rozwiązanie pozwalające na posiadanie numeru komórkowego i stacjonarnego na jednej karcie SIM.

PTC jest jednym z najbardziej znanych sponsorów znaczących przedsięwzięć kulturalnych, sportowych, edukacyjnych i charytatywnych w całym kraju. Do najważniejszych projektów PTC zaliczyć można projekt muzyczny "Era Nadaje Rytm", festiwal filmowy "Era Nowe Horyzonty", prestiżowy cykl koncertów jazzowych "Era Jazzu" oraz program społeczny "Razem dla innych". Za działania sponsoringowe firma została uhonorowana, m.in., nagrodą Dobroczyńca Kultury Polskiej przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem