Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
Rekomendacje Najlepszy w Polsce samorząd Najlepszy w Polsce samorząd kupon konkursowy produkty kupon konkursowy usługi Pałac Mierzęcin Europartner Polski Cukier KREISEL Polska Spółka Gazownictwa Herbapl S.A. POZNAŃ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ATANER Spółdzielcza Grupa Bankowa

Szczegóły firmy

logo firmy

Fabryka Substancji Zapachowych" Pollena-Aroma" Sp. z o.o.

ul. Klasyków 10
03-115 Warszawa
Tel.: +48 (22) 811-42-21
Fax: +48 (22) 811-92-28
e-mail: aroma@pollenaaroma.com.pl
WWW: www.pollenaaroma.com.pl


Fabryka Substancji Zapachowych POLLENA-AROMA Sp o.o. to najstarsza i największa polska firma produkująca szeroką gamę kompozycji zapachowych min. dla przemysłu kosmetycznego, chemii gospodarczej a także substancje smakowe i aromaty spożywcze do wszystkich branży spożywczych .Ponadto jest to pierwsza w Polsce firma, która wprowadziła na rynek olejki eteryczne do aromaterapii. POLLENA-AROMA w serii Dr Beta® oferuje pełny wachlarz olejków niezbędnych do wszystkich zabiegów aromaterapeutycznych oraz wiele serii preparatów kosmetyczno-pielęgnacyjnych opartych na tych olejkach.

Firma została utworzona w 1956 roku w budynkach dawnej, (z 1902 roku) drożdżowni w Henrykowie w Warszawie. AROMA miała zaopatrywać cały polski przemysł w zapachy i aromaty. Pod koniec lat 60-tych firma znalazła się w grupie przedsiębiorstw kosmetycznych i chemii gospodarczej Zjednoczenia POLLENA. Od tego czasu firma znana jest pod nazwą POLLENA-AROMA. Od 1991 roku POLLENA-AROMA jest prywatną spółką, w stu procentach w rękach polskich właścicieli. Ponad 100 pracowników koncentruje swoje działania na zapewnieniu naszym klientom maksymalnej satysfakcji.

Firma ma wysoką pozycję w organizacjach międzynarodowych zrzeszających producentów kompozycji zapachowych i olejków eterycznych takich jak IFEAT Interantional Federetion of Essentials Oils and Aroma Trade, bliska współpraca z International Fragrance Association IFA umożliwia firmie Pollena-Aroma wystawiania atestów zgodności z IFRA współpracujemy również z International Organisation of Flavour Industry (IOFI).

Przez długie lata firma wykształciła w prowadzonej szkole perfumiarzy rzesze fachowców . Szkoła ta kształciła również stypendystów UNIDO jak również kadry naszych odbiorców.

Jesteśmy posiadaczem statuetki LIDERA POLSKIEGO BIZNESU BCC organizacji zrzeszającej polskich producentów. Firma otrzymała wiele nagród i odznaczeń szczególnie za produkty z serii Dr Beta® .

Pollena-Aroma zajmuje się od lat również tworzeniem i produkcją perfum. W roku 2000 na polskim rynku pojawiła się replika sławnych perfum w stylizowanym w formie średniowiecznego modlitewnika opakowaniu odtworzona przez artystów perfumiarzy Polleny-Aroma. o nazwie "Woda Królowej Węgier" i stała się najbardziej prestiżowym wyrobem naszej firmy.

Fabryka Substancji Zapachowych szczyci się ugruntowaną pozycją dostawców Firm: Nestle, CPC-Amino, Delecta, Odra, Grupa Kolastyna, Pollena-Ewa, Henkel, Beiersdorf-Lechia i wielu innych w kraju i za granicą.


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem