Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
Rekomendacje Najlepszy w Polsce samorząd Najlepszy w Polsce samorząd kupon konkursowy produkty kupon konkursowy usługi Pałac Mierzęcin Europartner Polski Cukier KREISEL Polska Spółka Gazownictwa Herbapl S.A. POZNAŃ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ATANER Spółdzielcza Grupa Bankowa

Szczegóły firmy

logo firmy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiskai Gospodarki Wodnej

ul. Szczepanowskiego 15A
60-541 Poznań
Tel.: 48 61 845 62 00
Fax: 48 61 841 10 09
e-mail: biuro@wfosgw.poznan.pl
WWW: www.wfosgw.poznan.pl


WFOŚiGW jest regionalną instytucją finansów publicznych i ważnym ogniwem systemu finansowania przedsięwzięć ekologicznych w Polsce, którego istotą jest, że wszystkie wpływy z tytułu opłat i kar za użytkowanie środowiska sa przeznaczane na jego ochronę. Dzięki rzetelnemu gospodarowaniu środkami z każdym rokiem rośnie wartość wsparcia finansowego udzielanego inwestorom przez WFOŚiGW w Poznaniu oraz rośnie wartość jego kapitałów, która obecnie sięga 400 mln zł.

WFOŚiGW uczestniczy w realizacji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w osiach priorytetowych gospodarka odpadami i gospodarka wodno-ściekowa dla projektów o wartości poniżej 25 mln euro.

W Wielkopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym (WRPO) pełni rolę instytucji Pośredniczącej dla Priorytetu III Środowisko przyrodnicze.

Od 15 lat Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wspiera przedsięwzięcia ekologiczne. W latach 1999-2007 na ich dofinansowanie przekazał ponad 1,1 mld zł. W roku 2007 wartość udzielonej pomocy wyniosła 156,1 mln zł. Głównymi jej beneficjentami są samorządy, do których trafia 80 proc. środków. Dzięki nim budowane są oczyszczalnie ścieków, kanalizacje, ciepłownie i zbiorniki wodne, prowadzona jest termomodernizacja szpitali i szkół, a także renowacja zabytkowych parków oraz monitoring środowiska. WFOŚiGW wspiera także działalność edukacyjną i badania naukowe. Pomoc udzielana jest w formie dotacji, pożyczek, pożyczek częściowo umarzalnych oraz dopłat do kredytów preferencyjnych Dla osób indywidualnych podejmujących inwestycje ekologiczne we współpracy z BOŚ uruchomiono dopłaty do 9 linii kredytowych.


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem