Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
Rekomendacje Najlepszy w Polsce samorząd Najlepszy w Polsce samorząd kupon konkursowy produkty kupon konkursowy usługi Pałac Mierzęcin Europartner Polski Cukier KREISEL Polska Spółka Gazownictwa Herbapl S.A. POZNAŃ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ATANER Spółdzielcza Grupa Bankowa

Szczegóły firmy

logo firmy

Przedsiębiorstwo Chemii Gospodarczej POLLENA" Spółka Akcyjna

ul. Powstańców Wlkp. 16
63-500 Ostrzeszów
Tel.: +48 062 732 32 30
Fax: +48 062 732 32 23
e-mail: pollena@pollena.com.pl
WWW: www.pollena.com.pl


Przedsiębiorstwo Chemii gospodarczej "POLLENA S.A. jest firmą o długoletniej tradycji. Historia zakładu jako "Polleny rozpoczyna się w 1945 roku, kiedy to poniemiecka fabryka została przyjęta przez państwowy przemysł miejscowy. W latach 1945/46 produkowano tu zasypkę dla dzieci, syrop przeciw kaszlowy. Następnie poszerzano profil produkcji o mydlane proszki do prania, pasty podłogowe i pasty do obuwia, proszek do szorowania, proszek do mycia naczyń.

Jest to początek rozwoju firmy i wprowadzania gamy nowych produktów, w tym mydła powszechnego które, już w najnowszej jakości, jest produkowane do dziś pod marką BIAŁY JELEŃ (100g, 200g, 2 x 200g). To naturalne mydło do prania i mycia. Doskonale usuwa plamy ze wszystkich rodzajów tkanin oraz trudno wypieralne zabrudzenia z kołnierzyków, mankietów itp. Bardzo dobrze oczyszcza skórę rąk. Nie zawiera barwników i kompozycji zapachowej.

Zakład rozwijał się z roku na rok przynosił coraz większe zyski pozwalające na jego rozbudowę i poszerzanie asortymentu. Z dniem 31 maja 2007 roku przedsiębiorstwo uległo przekształceniu własnościowemu. Od tego momentu spółka funkcjonuje pod nazwą: Przedsiębiorstwo Chemii Gospodarczej "POLLENA S.A.

Dziś "POLLENA Ostrzeszów cieszy się znaczącą pozycją na rynku krajowym. Zbudowaliśmy dobrą i uznana markę POLLENA. Osiągamy bardzo wysokie obroty na krajowym rynku, systematycznie zwiększamy sprzedaż eksportową.

Obecny profil produkcji nastawiony jest na zaspokajanie potrzeb konsumentów w pięciu segmentach rynku: środki do prania; środki do higieny osobistej; środki czystości; artykuły gospodarcze i BHP; środki higieny dzieci i utrzymania w czystości odzieży dziecięcej. Nowością jest mydełko odplamiające dr Reiner. To jedyne polskie mydełko o takim przeznaczeniu. Mydełko dr Reiner szybko i skutecznie usuwa do 100 rodzajów najbardziej uporczywych plam m.in. z tekstyliów, pościeli i dywanów . Dzięki wyjątkowej formule opartej na naturalnych składnikach i przeprowadzonych testach dermatologicznych mydełko dr Reiner jest bezpieczne dla skóry.

Przedsiębiorstwo dba o jakość swojej pracy i swoich wyrobów: jest posiadaczem certyfikatu ISO 9001-2000.Od wielu lat POLLENA znajduje się na liście 100-tu najlepszych firm Wielkopolski.


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem